Ostatní

Až se stane ze sportu závislost, máte vyhráno

Velká část populace už se naprosto oddala sportu. Závislý člověk na sportu už si ani neumí představit, že by si po práci nešel zaběhat, nenavštívil své oblíbené fitness centrum nebo o víkendu vynechal sportovní aktivitu.

Zdravý životní styl není jen o sportu

Jak se říká: Sportem ku zdraví! Do zdravého životního stylu jednoznačně patří od zdravé výživy přes dobrý spánek až po psychickou pohodu i sport. Ovšem pro někoho pohyb není součástí každodenního koloběhu života a při pohledu na posilovací stroje či běžecké pásy ve fitku se musí velmi často přemlouvat. Pokud člověk nemá vyloženě kladný vztah ke sportu je na čase začít pro sebe vymýšlet pohybové alternativy. Nikdo netvrdí, že musíme běhat na páse či ze sebe vypotit duši na lekci aerobiku.

Najděte alternativu, co vám vyhovuje

Naplněné rozvrhy fitness center umožňují zájemcům vybrat tu nejvhodnější aktivitu, která by pomohla udržet zdravý životní styl. Centra nabízí nepřeberné množství lekcí od power jogy a pilates, přes intenzivnější kruhové tréninky až po boxovací lekce. Pokud se vám ale z myšlenky, že vstoupíte na fitness půdu dělá zle, i tak stále nemusí člověk věšet hlavu. Ke své závislosti na sportu může dojít i jinými způsoby. Patří mezi ně například procházka v přírodě či posilování podle nejrůznějších e-booku v pohodlí svého domova.

Nemusíme se vzdát všeho

To, že ke zdravému životnímu stylu patří neodmyslitelně sport už jsme si řekli. Do této kategorie je ale také nutné zahrnout vyvážený jídelníček, pravidelný pitný režim, dostatek spánku či menší stresové vypětí. Důležité je také omezit bujaré večírky doplněné o konzumaci alkoholu a ne příliš zdravého jídla. Důležité je také omezit užívání tabákových výrobků.

Nebojte se, nikdo netvrdí, že musíte okamžitě se vším skoncovat. Na večírek s přáteli po rušném týdnu jistě zajít můžete. Dopřát si svůj tabákový zvyk určitě také. Jen je nutné přemýšlet, zda nejít dříve domů, vypít méně vína či zkusit přejít na méně škodlivou variantu tabáku.

Napříč světem už totiž existuje mnoho alternativ, které nahrazují klasické tabákové produkty. Nové zařízení na zahřívání tabáku Pulze, který představila renomovaná značka Imperials Brands, vám šetří zdraví a navíc uleví od

  • smrdutého oblečení

  • zažloutlých zubů a nehtů

  • popela, popelníku a zapáchajících nedopalků.

Jedno je jasné, každý si musí pro svůj zdravý životní styl určit jakýsi balanc, ve kterém bude spokojený. A pokud zrovna neběháte maratony či nejste přeborník na fitness jídelníčky, nezoufejte, stačí se řídit mottem: všeho s mírou.

Autor: Elena Gotfried