Ostatní

Buďte na kole vidět za všech okolnosí a zvyšte tak svoji bezpečnost

Jezdíte i za horších světelných podmínek? Mnoho cyklistů jezdí za tmy nebo i za horších světelných podmínek. Tma, mlha, sněžení, déšť, to vše snižuje viditelnost a je to nebezpečné zejména tehdy když cyklista vjede na silnici. Je třeba si uvědomit, že řidiči vozů mohou být unavení a nemusí si vás vždy všimnout. Také často koukají přes sklo, které samo o sobě snižuje viditelnost, protože je za špatného počasí orosené, zamrzá nebo se zamlžuje. Cyklisté by na to všechno měli brát zřetel a udělat vše potřebné, aby je řidiči motorových prostředků včas viděli. S lepší viditelností vám nejlépe pomohou kvalitní doplňky od známé cyklistické značky BBB, které si představíme níže.

Supersvítivá světla

Není světlo jako světlo, zatímco světla u aut jsou natolik silná, aby mohl jet řidič vysokou rychlostí a viděl dostatečný prostor před sebou, mnoho světel na kolo vydává až směšně málo světla. Uvědomte si, že i na kole potřebujete ve tmě vidět do dálky. Běžná cyklosvětla z obchodů jsou nedostačující, spolehněte se proto na supersvítivé přední světlo BBB BLS-132 Strike 1000. Jedná se o světlo nové generace, které můžete dobíjet a skvěle pasuje na každé kolo. Bylo zde myšleno na maximální výkon, abyste na silnici i v terénu měli kompletní přehled nad všemi překážkami. Jeho výkon je 1000 lumenů a disponuje celkem 6 režimy svícení – do města, tlumené, standardní, vysoké, velmi vysoké a blikání. Je zde i indikátor stavu baterie, abyste vždy viděli, jak je na tom stav baterie a mohli si své světlo včas dobít. Světlo vydrží svítit až 6,5 hodiny, snadno se ovládá a na cestách se vám s ním nestane, že by vás někdo přehlédl.

Chybět vám nemůže ani zadní světlo, mezi nejlepší modely na trhu patří zadní světlo BBB BLS-137 Signal. Je velmi výkonné a jeho výhodou je, že je vidět ze všech stran. Společně s předním i zadním světlem od BBB získáte osvětlení, které vám zajistí viditelnost i bezpečí.

Reflexní prvky

Při jízdě nezapomínejte na reflexní prvky a tím nemyslíme jen odrazky. Veškeré vybavení na kolo by mělo být z cyklistických obchodů nebo přímo od značky BBB, která dbá a to, aby byl každý prvek opatřen reflexní vrstvou, která výrazně zvyšuje viditelnost, ať už jde o přilby, cyklooblečení, batohy aj.