Inspirace

Chcete začít s potápěním?

Také rádi sledujete filmové záběry z úžasného podmořského světa? Pokud máte chuť a odvahu, nemusíte zůstat jen u pasivního sledování. Přihlaste se do kurzu potápění pořádaného firmou Seawolf, který je pro každého zájemce s odpovídajícím zdravím. Po úspěšném absolvování získáte osvědčení, které je vyžadováno kdekoliv u moře na celém světě k vypůjčení vybavení pro potápěče.

Jak začít?

V Praze funguje již více než 20 let společnost Seawolf, kterou založil ing. Jan Wolf. Tento majitel firmy je zároveň i hlavním instruktorem potápění. Pokud jste začátečníky, nenajdete lepší kurzy potápění, neboť ing. Wolf má za sebou více než 8 500 ponorů a je jedním z nejzkušenějších potápěčů-instruktorů v Česku s nejvyšší kvalifikací, které lze v tomto oboru dosáhnout. Objednat se můžete prostřednictvím objednávkového systému firmy Seawolf, případně můžete zavolat nebo napsat.

Jaká je náplň kurzů potápění?

Hlavní důraz je v průběhu kurzu potápění Open Water Diver kladen na získání základních dovednosti a znalostí, které jsou bezpodmínečně nutné pro bezpečnost potápěčů. Tento kurz je výchozím krokem do přístrojového potápění. Všichni adepti potápění si v rámci kurzu musí rozvíjet smysl pro odpovědnost. Kdo kurz potápění Seawolf úspěšně zvládne, získá kvalifikaci pro potápění až do hloubky 18 metrů.

Průběh kurzu

Kurz se skládá ze dvou bloků vyučování teorie, šesti praktických cvičení v bazénu a po dokonalém zvládnutí všech cviků začínají frekventanti s ponory ve volné vodě. Výhodou je, že do kurzu je možné nastoupit průběžně, neboť stále je ve výcviku několik skupin různých úrovní. Teoretická část probíhá v učebně v Praze-Podolí, bazénová příprava v plaveckém stadionu a ponory se provádějí na českých lomech. Kurz je možné dokončit i u Jaderského moře v Chorvatsku nebo na potápěčském safari v Egyptě.

Osvědčení

Každý úspěšný účastník obdrží osvědčení IANTD Open Water Diver, které je vystavené v IANTD USA. Je uznáváno po celém světě jako osvědčení sportovního potápěče.