Ostatní

DRFG Davida Rusňáka podporuje oblasti sportu i kultury

V roce 2011 vznikla Investiční skupina DRFG, jejím zakladatelem byl David Rusňák. Od počátku si dobře uvědomoval, že mimo investiční činnosti, která v sobě obsahuje například i podílové fondy a dluhopisy, bude chtít podporovat také život v regionech, kde jeho skupina DRFG působí. Jelikož pochází z Jihomoravského kraje, bylo více než jasné, že s podporou začne v těchto místech. Časem se začala skupina rozrůstat a dnes působí takřka po celé České republice. Mezi nová partnerství investiční skupiny DRFG Davida Rusňáka patří například spolupráce s Královéhradeckou Filharmonií na východě Čech. Filharmonie byla založena v roce 1978, tedy oficiálně, její skutečná činnost sahá až do konce 19. století, tehdy to byla Filharmonie při Sokolu. Což také vysvětluje, proč se koncertní síň nachází právě v objektu Sokolovny na Eliščině nábřeží v Hradci Králové.

Sál pochází z přelomu 30. let minulého století a původně jeho prostory sloužily pro účely kina. A protože zázemí pro promítání filmů není akusticky příliš ideální, přišla na řadu rozsáhlá rekonstrukce. Uskutečnila se mezi roky 2004–2005. Zrekonstruovaná síň tak splňuje úroveň předních evropských koncertních síní a pojme až šest stovek návštěvníků.

DRFG nepodporuje pouze dobročinnost, Filharmonii v Hradci Králové zajistilo varhany

Koncertní síň, ve které filharmonici sídlí a hrají, v loňském roce navíc obohatily dlouho očekávané varhany s bezmála třemi a půl tisíci píšťal. Jedná se tak o druhé největší světské varhany v zemi! I přes jejich velikost se ale podařilo zachovat rozsah operních výprav, muzikálů a opusů se širokým orchestrálním i sborovým obsazením. Ohlasy široké veřejnosti jsou více než pozitivní a koncerty jsou velmi hojně navštěvované. Filharmonie ovšem nehraje pouze na domácí půdě. Jezdí na zájezdy do všech koutů České republiky a objevuje se i na známých evropských scénách Jezdí například do rakouské Vídně, belgických Antverp nebo do švýcarské Ženevy.

Název investiční skupiny DRFG se skládá z iniciál svého zakladatele Davida Rusňáka, zbylá dvě písmena označují spojení Family Group.