Ostatní

Horské kolo s odpruženou vidlicí nebo celoodpružená konstrukce?

Ještě, než si vyberete horské kolo Kona, měli byste se trochu zorientovat v některých parametrech a vlastnostech. Horská kola Kona patří k velmi oblíbeným a hodí se jak pro amatérské cyklisty, tak také pro profesionály. Jsou označována také zkratkou MTB, která znamená mountain bike, tedy v překladu horské kolo. Důležitý je jednak průměr kola, dále samozřejmě váha, počet převodů nebo provedení řídítek, brzd a tak dále. My si zde uvedeme, jaké jsou rozdíly mezi MTB Kona s odpruženou přední vidlicí a celoodpruženými modely.

Odpružená přední vidlice- hardtail

Při prodeji horských kol Kona v pevných prodejnách i e-shopech, se většinou setkáte se základním dělením na dámská, pánská, rekreační, sportovní a profesionální, dále pak na hardtail, tedy pouze s odpružením přední vidlice a full, což jsou kola Kona s kompletním odpružením. Hardtaily jsou obecně logicky levnější a při jízdě v náročnějším terénu nabízí poněkud méně pohodlí. Výhodou je nesporně také nižší váha MTB Kona s odpruženou přední vidlicí.

Hardtail horská kola Kona se hodí především na běžné zpevněné cesty a do méně náročných terénů. Na rodinou jízdu zcela dostačující varianta.

Celoodpružené kolo full

Prodej kol Kona vám umožní užívat si jízdu easy, ale také v náročných horských i jiných terénech. Celoodpružená kola MTB Kona pak skýtají značný komfort, i když konstrukce je trochu složitější a celkově jsou tyto bajky vyšší hmotnosti. Zadní kolo je díky odpružení lépe spojeno s povrchem, i proto jsou tato kola ideální jak na náročné výjezdy do kopců, tak také při sjezdech. Pro pravé milovníky adrenalinu, kteří se rádi prohání v bikeparku, bude horské kolo Kona s celkovým odpružením rovněž výbornou volbou.

Tak co, už jste si udělali jasno? Postačí vám hardtail, nebo si chcete užívat jízdu plnou dobrodružství s full kolem Kona?

Vyzkoušejte úplnou novinku v naší nabídce – horské kolo Kona Kahuna.