Tipy & rady

Ideální hodinky na sport

Schválně se zkuste nejprve zamyslet, kolik z vás nosí na rukou při sportovních aktivitách hodinky. Samozřejmě se toto téma nedá generalizovat na každého, protože se nároky jednotlivých sportů hodně liší. Například při plavání by asi sportovní hodinky byly na obtíž, ale u takového běhu nebo jízdy na kole by se mohly stát dost užitečným pomocníkem. Disponují totiž řadou zajímavých doplňkových funkcí, takže své hodinky nemusíte používat pouze jako ukazatel času.

Nebudou hodinky při běhu padat?

Některé z vás možná napadne otázka, zda nebudou pánské hodinky při běhání spíše přítěží než pomocníkem. To se vám ale u kvalitního výrobku nemůže stát. Pouze si dejte pozor, abyste si vybrali správný typ hodinek. Například takové módní hodinky se na sportovní aktivity příliš nehodí. Ne snad, že by nevypadali dobře, ale nejsou stavěné na náročnější činnosti. Proto s nimi raději vyrazte do divadla nebo na romantickou večeři s drahou polovičkou.

Hodinky a jízda na kole?

Sportovní hodinky se přímo nabízejí k nošení při jízdě na kole nebo turistických vycházkách. Sledování času je totiž důležitým parametrem výkonnosti sportovce. Už u sebe ale nemusíte nosit stopky, protože je máte zabudované ve svých sportovních hodinkách. Stejně jako barometr nebo výškoměr, pomocí nichž zjistíte podrobnosti o místě, na němž se nacházíte. Sportovní hodinky se nebojí ani vody a snesou i trochu hrubší zacházení.

Na túru vyrazte klidně bez kompasu!

Ideálními hodinkami na sport jsou Casio G-Shock, které patří ke špičce v kategorii sportovních hodinek. Nejenom že disponují atraktivním designem, ale vybírat můžete jak z digitálního, tak i analogového ciferníku. U klasických ručiček ale nepočítejte s přídavnými funkcemi, kterými jsou například stopky, časovač nebo barometr. Turističtí nadšenci ocení i výškoměr. V jednom zařízení tak máte hned několik pomocníků, které při svých výletech určitě využijete.

Na sport si vždy kupujte sportovní hodinky. Jsou v tomto ohledu mnohem lepší než módní kusy a co si budeme povídat, k fyzickým aktivitám se prostě hodí o moc víc.