Nezařazené

Jak správně vybrat běžeckou obuv?

Běh je skvělým způsobem, jak se zbavit nejen přebytečných kil, ale také stresu a špatné nálady. Je vynikající pro zlepšení vaší kondice a pro posílení zdraví vašeho srdce. To nejlepší na běhání je, že vás téměř nic nestojí. Žádné vstupné, členské poplatky, projetý benzín nebo drahé vybavení. Navíc vyrazit běhat můžete téměř kamkoliv.

Jediné, do čeho je potřeba investovat a nepodcenit výběr jsou kvalitní běžecké boty a některé aspekty jsou při jejich výběru klíčové.

Vyberte správné boty pro sebe

  • Typ odpružení v mezipodešvi boty – někteří běžci dávají přednost měkkému lehkému běhu, zatímco jiní mají raději pevnější pocit pod nohama.
  • Jak a kde chcete běhat? Ujistěte se, že vyhovují zamýšlenému použití. Budete běhat pomalu? Na stezce nebo lesní cestě? Chcete běžet maratón? To vám pomůže zúžit výběr.
  • Investujte do boty, která má v horní části materiál bez švu. Tím se sníží možnost tvorby puchýřů a zajistí se více zábavy při běhu! Lehčí svršky také umožňují úniku tepla z vnitřku boty umožňující dýchání nohy.

Tam, kde je to možné, se vždy snažte vyzkoušet alespoň tři boty různých značek v obchodě. Vaše noha se může postupem času měnit, stejně jako technologie v botách.

Vše závisí na stylu běhu

Všechny hlavní značky běžecké obuvi vytvářejí obuv pro různé povrchy a typy běhu. Pokud například vyberete botu pro běh na stezce v lese, měli byste hledat podešev navrženou s hlubokým vzorkem podrážky, které vám pomohou a mezipodešví, které vás chrání před kameny a kořeny, se kterými se setkáváte na cestách.

Měla by se bota měnit na základě našeho typu těla?

V některých případech může být vhodnější vybrat botu, která má určitou úroveň odpružení a podpory, aby odpovídala našemu vlastnímu typu těla.

Jak dlouho by měly běžecké boty vydržet?

V průmyslu se očekává, že by měly vydržet 800-1000 km. Pro rekreační běžce to může trvat šest až dvanáct měsíců. Je těžké s konečnou platností uvést přesné číslo o životnosti boty, protože její opotřebení ovlivní několik dalších faktorů. Jedná se o typy povrchů, na kterých běžíte, váhu a druh běhu.