Tipy & rady

Jaké trhačky do posilovny jsou nejlepší?

Chcete se soustředit pouze na kvalitní provedení cviku? Tak si pořiďte trhačky. V tomto článku vám ukážeme tři základní druhy, které by vám neměly chybět.

Trhačky do posilovny jsou úžasnou pomůckou pro každého cvičence. Pomohou vám soustředit se na důležité věci, tedy na kvalitní procvičení dané svalové partie. Výběr trhaček ale bývá obtížný. Na trhu totiž naleznete velké množství variant. V tomto článku si je všechny projdeme.

Trhačky se smyčkou

Základní fitness trhačky. Díky jejich provedení je rychle obmotáte podobně jako bandáže zápěstí. Jednoduše se používají. Dá se na ně spolehnout i při zvedání těžkých vah. Hůře se ale obmotávají kolem samotné činky a tyče. U speciálně tvarovaných tyčí přijde vhod jejich délka.

Olympijské trhačky

Jedná se o nejoblíbenější trhačky. Fitness nadšenci jej používají velice rádi zejména díky uzavřené smyčce, kterou můžete rychle obmotat kolem tyče. Jsou bezpečné a spolehlivé, oproti výše zmiňovaným trhačkám ale nejsou tak dlouhé. Při nepozornosti tak mohou způsobit nepěkná zranění.

Trhačky s háky

Zaháknete a zdviháte. Jedná se tedy o ideální řešení zejména při mrtvém tahu, kde vás tyto trhačky oprostí od úchopu. Vy se tak budete moct soustředit pouze na kvalitní provedení a procítění cviku. Díky hákům je nemusíte omotávat. Jsou ale vhodné jen na některé cviky.

Pomohou bandáže?

Trhačky a bandáže zápěstí jsou sice dvě odlišné věci, při cvičení se ale náramně hodí. Zapestni bandaze, bandáže kolen a dalších kloubů totiž pomáhají danou část těla zafixovat. Udrží ji tedy v takové poloze, aby nedocházelo k jejímu dlouhodobému poškozování.

Mezi oblíbené produkty patří zejména značka Powersport. Bandáže na zápěstí ale nejsou jejím jediným produktem. Nabízí také kvalitní trhačky a další doplňky, které vám pomohou vybudovat vaši vysněnou postavu.