Ostatní

Ještě nemáte na pozemku fotopast? Měli byste to napravit

Víte, kdo byl u vás na návštěvě, když jste nebyli doma? Je nepříjemný pocit, že může kdokoliv cizí navštívit váš pozemek. Ještě nepříjemnější je, když si to nemůžete ověřit. V současné době sází stále více lidí na fotopasti. Tyto přístroje vám umožní získat dokonalý přehled o dění na vašem pozemku a pro mnoho lidí se staly naprostou samozřejmostí. V minulosti se fotopasti používaly převážně k monitorování zvířat ve volné přírodě, dnes slouží nejvíce jako spolehlivý prostředek k ochraně majetku.

Vyberte si fotopast pro ochranu majetku

Fotopasti nabízí mnoho výrobců a v různých podobách, ale nejčastěji jde o malá zařízení, která mají maskovaný vzhled nebo přírodní odstíny. Zatímco kamera se umístí na dům, fotopast patří na strom. Když ji dáte na strom, stane se neviditelným strážcem, o kterém budete vědět jenom vy. Fotopast disponuje kvalitním fotoaparátem a PIR čidlem, které reaguje na tepelný pohyb. Když se k vám na pozemek dostane člověk nebo zvíře, fotopast ho okamžitě vyfotí nebo nahraje na video. Není možné uniknout záběru fotopasti.

Funguje i v nočních hodinách a to díky nočnímu přísvitu, takže může v podstatě fungovat nonstop. Fotopast si můžete plně nastavit, třeba čas, kdy má být aktivní, nebo to, jestli má zaznamenávat fotografie nebo videosekvence. Jelikož jsou fotopasti na baterie, nejste limitovaní v tom, kam je umístíte. Mohou hlídat váš pozemek, ale třeba také zahradu nebo je můžete umístit i do lesů. Pokud používáte fotopasti k monitorování zvěře, budou vám stačit pravděpodobně klasické fotopasti, na kterých si budete prohlížet záznam zpětně. Jestliže má být fotopast určena k ochraně majetku, pak se vyplatí připlatit si za GSM fotopast, takový přístroj vám bude zasílat pořízené snímky okamžitě na telefon nebo na email. Budete tak mít neustálý přehled o dění na vašem pozemku. Fotopasti používá stále více lidí a pokud jste si jich nevšimli tak proto, že jsou skvěle schované. Zajistěte si fotopast také na e-fotopast.cz