Ostatní

Nebojte si hledat práci, která přímo nesouvisí s vaším vzděláním: pracovní portály

Sháníte novou práci? Někdy není lpění na svých zarytých názorech, tím nejlepším způsobem, jak se posunout vpřed. Zaměřit se můžete na konkrétní společnosti i volná místa. Dnes k tomu bohatě stačí navštívit pracovní portály a ono se pro vás něco najde – to se nebojte.

Rozešlete své životopisy na nabídky práce, které vás něčím oslovují a potom čekejte na odezvu. Dříve se dost lidí soustředilo jen na to, aby se našlo v každém políčku požadavků dané firmy. Je to ovšem spíše o přístupu obou stran.

Jak mít navrch před ostatními

Pokud jste uvolnění, usmíváte se a působíte na okolí příjemně, pak máte dobře nakročeno. Je totiž plno lidí, kteří sice mohou oplývat řadou vědomostí a dalších zkušeností, ale působí nadřazeně. Je kolikrát lepší, člověka do této pozice přiučit něčemu novému, než se nechat poučovat. Plno lidí si raději vezme do týmu člověka, se kterým mu bude příjemně. Jenže to nezjistíte, když na schůzku nepřijdete osobně.

Nicméně i se strojeným životopisem, můžete působit přirozeně, když k němu připojíte pár milých slov v motivačním dopise. On totiž člověk leckdy nemusí druhého vidět ani tváří v tvář, aby poznal, že je nepříjemný. Hodně často to nasvědčuje pro autoritativní chování.

Na pracovních portálech objevíte nové pozice, o kterých jste možná ani nikdy neslyšeli. Existuje spoustu možností, kde se prosadit. Nemusíte se hlásit jen na místa, která úzce souvisí s vaším profesním profilem. Jistě se dají najít i pracovní pozice, kde nehraje prim vzdělání, ale třeba zkušenosti. Máte k dispozici více příležitostí, než se domníváte – práce Pardubice.

Rozšiřte si své obzory

Vyberte si profesní dráhu, která vás možná začne bavit až po tom, co to zkusíte. Možná zjistíte, že umíte nebo jste schopni se naučit mnohem více. Buďte o krok před konkurencí! Poohlížejte se po různé práci a uvidíte sami, že i tam člověk najde své uplatnění a seberealizuje se.