Inspirace

Nejlepší evropské destinace pro lyžování

Máte rádi lyžování a napadaný sníh vám nedá spát? Pokud se chystáte za sněhem a pořádnou lyžovačkou do zahraničí a stále jste se ještě nerozhodli, které místo navštívit, přinášíme několik tipů.

Itálie

Valle Nascosta, Cortina

Tato sjezdovka se nachází uprostřed ničeho. Mnoho lidí odradí i cesta na sjezdovku, která se skrývá v údolí. Pokud ale vytrváte, sjezdovka se vám odmění téměř liduprázdnou tratí, která je 8 kilometrů dlouhá a vede krajinou italských Dolomit. Obdivovat můžete i překrásné zamrzlé vodopády.

Val de Mesdì, Alta Badia

Tato sjezdovka se ukrývá ve slavné skalní rozsedlině a má sklon 35 stupňů. Nad sjezdovkou se tyčí dominantní skalní stěny a pokud jí chcete sjet, musíte si vystačit s úzkými obloučky. Trať se však postupně rozšiřuje a vy si můžete užívat sjezd po 1200 výškových metrech.

Cervinia

Tato sjezdovka nabízí svým návštěvníkům nejdelší jízdu. Z Klein Matterhornu měří v celé své délce 20 kilometrů.

Francie

Pic du Midi de Bigorre, La Tourmalet

Tato sjezdovka není určena pro začátečníky. Nabízí hned několik náročných tratí. Také zde najdete nejvyšší bod Pyrenejí, na který se lze dostat lanovkou. Sjezd nabízí nejen kouzelný pohled na nádherná panoramata, ale i několik variant tras.

Flaine

Pokud hledáte poklidnější místo pro vaše lyžování, je to právě tato nejdelší modrá evropská sjezdovka. Nabízí čtrnáctikilometrovou trasu, která vede do údolí s nádhernou přírodní scenérií. Toto místo je ideální volba pro začátečníky nebo rodiny s dětmi.

Alpe d’Huez

Toto místo ocení především milovníci rychlé jízdy. Tato černá sjezdovka, dlouhá přes šestnáct kilometrů, je vhodná pro ty nejvíce odvážné lyžaře. Na začátku trasy je příkrý sráz plný sněhových boulí, ten pak ústí do poklidnějšího svahu podél údolí. Je to výzva a zároveň jedinečný zážitek, pro ty, kdo se na ní svezou.

Rakousko

Wild Grub’n, ledovec Stubai

Tato sjezdovka připomíná jízdu na horské dráze a nabízí potěšení z dlouhého a rychlého sjezdu.

Igls

Tato sjezdovka hostila dvě olympiády (1964, 1976) a Olympijské hry mládeže (2012).

Stubai Glacier – ledovcová horská dráha

Začátek sjezdovky je ve výšce 3 200 m a snižuje se o dva kilometry, směrem do údolí. Počátek trati je klidný a vede po ledovci, následuje však rychlý spád.