Ostatní

Nepříjemné hemeroidy – jak vznikají a jaké existují druhy?

Určitě jste o hemeroidech něco slyšeli, popřípadě poznali lidi, které tento problém trápil. Tímto pojmem se označuje žilní pleteň v dolní části konečníku a řitního otvoru. Jde o onemocnění, při kterém se tyto žilky rozšiřují a ony potom působí nepříjemnou bolest a další zdravotní obtíže. Kdo se s nimi někdy setkal, určitě vám řekne, že se dělí na dva druhy a vzniknout mohou také různými způsoby. Jak se jich zbavit a léčit je? Je nutná operace nebo postačí jen ambulantní léčba a dodržování všech dostupných rad a zásad?

Onemocnění, které je dáno dědičně

Hemeroidy mohou být z části také podmíněny dědičnými sklony k tvorbě křečových žil. Dále hodně závisí na stravě, pokud jde o bílé pečivo, smažené produkty, slazené a sycené nápoje, sladká jídla, pak to není zrovna nejlepší. Když se k tomu přidají kořeněná jídla, alkoholické nápoje, nepravidelná a namáhavá stolice, zácpa nebo naopak průjem, sedavý styl a způsob zaměstnání, pak se nemusíte ani moc snažit a onemocnění je na světě. Začnete-li vše řešit včas, problém může postupně úplně vymizet. Na stránce Hemorex můžete najít vše od mastiček až po čípky.

Hemeroidy a jejich dělení

Dělíme je podle jejich umístění a to na vnější a vnitřní. Vnější hemeroidy poznáte tak, že se vyskytují na povrchu, respektive v okolí řitního otvoru. Jde o malé červené tečky, mnohdy vypadající jako uzlíky, které poznáte pohmatem. Nebývají bolestivé, spíše mohou svědit a nekrvácí. Když se v této oblasti objeví krevní sraženina a ucpou se, pak začnou působit bolest. Někdy se sraženina vstřebá sama a je nutno dodržovat nadstandardní hygienické návyky, aby se nezanesla infekce. Ty vnitřní se tvoří hlouběji, mohou se projevovat tlakem, ale také typickým krvácením během stolice. Když se problémy objeví, ať už vnitřní nebo vnější, je nutné začít jednat.