Tipy & rady

Podle čeho si vybírat oblečení

Také byste rádi obnovili svůj šatník a přemýšlíte nad tím, jakými kousky jej doplníte?.

Blíží se nám letní sezóna, v níž bychom si měli užít pestré barvy. Volte oblečení, které je veselejší, vždyť nás čeká krásné období roku, které je velmi často spojováno s dovolenou a odpočinkem. Levné dámské oblečení nabízí e-shop bavlissimo.

Výběr podle materiálu

Vhodný výběr materiálu zaručuje nejen kvalitu, ale také příjemné nošení jednotlivých kousků. Vybírat si můžeme z celé řady materiálů.

  • Bavlna

Patří mezi přírodní materiály a nabízí celou řadu výhod. Je odolná, velmi příjemná pro nošení, snadno se pere i žehlí. Pokud vám záleží na životním prostředí, sáhnete pro bio bavlnu, která nabízí stejné vlastnosti, jako bavlna klasická.

  • Polyester

Tento materiál se vyrábí syntetickou cestou, má podobný vzhled jako hedvábí, rychle schne a velmi často se používá pro výrobu oblečení sportovního.

  • Elastan

Je to také umělé vlákno, které je pružné a oblečení z něj vyrobené tělo více obepíná.

  • Viskóza

Někdy tento druh materiálu nalezneme pod pojmem umělé hedvábí. Oblečení z něj vyrobené je velmi příjemné na dotek, je pevné dobře saje a příjemně chladí. Je tedy ideální pro teplé letní období.

Pánský textil vyrobený z těchto druhů materiálů naleznete v e-shopu bavlissimo.

Většina oblečení se vyrábí v kombinaci těchto základních druhů materiálů. Díky tomu nabízí ideální vlastnosti, které ocení každý z nás. Patří mezi ně nemačkavost, pevnost, lehkost nebo rychlé schnutí.

Výběr podle účelu

Oblečení vybíráme nejen podle materiálu, ale také podle účelu, ke kterému je určeno. Jiné kousky budeme nosit ve volných chvílích, při sportu, do zaměstnání, do společnosti nebo pro formální schůzky. Každá příležitost má na oblečení jiné nároky, podle kterých jednotlivé kousky volíme. Jedno však mají společné, musí být pohodlné a my se v nich musíme cítit příjemně.