Ostatní

Potřeby pro péči o koně, na které byste nikdy neměli zapomenout

Koně jsou úžasná zvířata, která dokáží udělat ohromné množství práce, učinit neuvěřitelné sportovní výkony, nebo zkrátka svého majitele těšit důstojným vzhledem. Ať už je to tak či onak, tak jsou koně zároveň i zvířetem, které ke svému rozkvětu nutně potřebuje dostatek péče.

Péče o koně přitom není vůbec jednoduchou záležitostí. Může být poměrně dost časově náročnou a zároveň může být i finančně vyčerpávající. Jsou ale věcí, bez kterých se zdravý kůň zkrátka neobejde a tyto rozhodně patří mezi ně.

Pravidelná kloubní výživa

Koně mají nádhernou tělesnou stavbu, která je ale také důvodem, proč mohou mít velice často problémy s bolestmi a kvalitou pohybového aparátu. Jednou z důležitých součástí, jak tomu předejít, je dostatečně kvalitní krmivo, které obsahuje veškeré nepostradatelné stavební složky. Vedle toho je ale potřeba jednou za čas koním dodávat i adekvátní množství suplementů. Mezi nimi je Alavis MSM pro koně jedním z těch nejlepších, které mohou k dokonalé kondici vašeho koně.

Dostatek pohodlí ve stáji je důležitý

Zatím co mimo stáj vždycky od koně očekáváme fyzické výkony, tak by měl mít naopak ve stáji dostatek prostoru a podmínek k tomu, aby si naopak mohl odpočinout. Prostor je tak pravidlem číslo jedna, které kůň potřebuje. Prostor na to, aby si kůň lehnul a odpočinul si rozhodně není nejmenší, ale mimo toho je potřeba myslet i na pohodlné usazení. Jednou z nejlepších variant je stájová deka, která umožňuje koni užívat si ve stáji pohodlí, a především v chladnějších měsících nebude mít problém s prochlazením. To může být pro koně velice nepříjemnou komplikací, která může mít i vážné následky. Proto je důležité tomu vždy předcházet.

Pestrá strava pro celkové zdraví

Pro koně je extrémně důležité, aby měli pestrou stravu. Základní složkou stravy by pochopitelně měla být sláma a zeleň, kterou by jinak i v divoké přírodě byla hlavní součástí jejich výživy. V mnoha případech je ale žádoucí i to, aby koně dostávali krmné doplňky. Speciální krmné doplňky pro koně jsou kupříkladu velice často užívány u starších koní, kde je již horší zažívání, a tudíž i využití látek není tak moc efektivní.