Ostatní

Trasy ve Vysokých Tatrách, které musí zdolat každý milovník turistiky

Ať už je počasí ve Vysokých Tatrách jakékoli, stejně se sem sjíždí množství turistů, kteří chtějí poznat zdejší přírodu. Právě příroda je tím největším lákadlem, co lidi láká za hranice do Vysokých Tater. I když i u nás je krásná příroda, stejně se řada Čechů vydává za hranice, kde může poznat to, co je vyhlášené po celém světě. Zejména řada milovníků turistiky chce zdolat několik túr a tras, které se linou skrze nejkrásnější místa slovenské přírody.

Pokud jste opravdu vášnivým milovníkem turistiky, doporučujeme vám zdolat rovnou několik tras a túr, které se ve Vysokých Tatrách nachází. Jelikož mnohé jsou náročnější a celodenní, ideální bude, když si najdete ve Vysokých Tatrách ubytování. Naším tipem je Grandhotel Praha  v Tatranské Lomnici, ovšem pokud chtít se ubytovat v jiném horském středisku, tak s ubytováním Vám pomůže cestovní kancelář DCK Rekrea Ostrava.

Vraťme se však k trasám a túrám, které by měl rozhodně zdolat každý, kdo si říká “milovník turistiky”.

Celodenní výstup na Koprovský štít

Pokud jste dlouho nepodnikli žádnou túru, neměli byste na to jít rychle a zhurta. Pro začátek bude vhodný výstup na Koprovský štít, což je celodenní záležitost. Ideální bude, když si přivstanete a vyrazíte časně z rána, tím pádem stihnete více výstupů, než kolik byste čekali. Celá trasa začíná na Štrbském plese, odtamtud se vydáte po červené turistické značce, která vás dovede až na Popradské pleso. A poté nastupujete na modrou značku, která vás dovede až k největšímu tatranskému ledovcovému jezeru.

Nejkrásnější trasa vede na vrchol Východné Vysoké

Patříte k romantikům? Schovává se ve vašem těle romantická duše? Pokud ano, ideální bude, když si uděláte výlet po nejkrásnější trase, která Vysokými Tatrami vede. Jedná se o trasu, po které se dostanete až na samotný vrchol Východné Vysoké. I když budete muset zdolávat některé úseky pomocí řetězů, stejně to bude stát za to. Jedná se však o dlouhý pochod, na který si vymezte deset až dvanáct hodin.