Ostatní

Zdravá strava může pomoci zlepšit život

Zdraví má člověk jen jedno a dnes je velmi moderní a hlavně důležité se o něj pečlivě starat. Myslet na to, že jíst pravidelně menší porce je mnohem lepší, než během dne sníst dva kopce jídla, která nemůžete ještě nějakou dobu strávit. Lidskému tělu dnes nesvědčí jen tučné, smažené jídlo nebo fast foody, které jsou však stále velmi oblíbené. Je možno žít zdravě, podpořit své tělo a hlavně jej udržovat ve správném chodu. Díky těmto krokům budete mít víc energie a celkově se vám bude žít lépe. Zaměřte se na zdravou stravu detailněji.

Problémy s mlékem

„Rostlinná mléka jsem byla donucená začít konzumovat. Měla jsem pořád nějaké zdravotní problémy – cítila jsem stále překyselení organismu, k tomu se objevovala alergie na laktózu. A já, velký milovník mléka jsem nevěděla ze začátku, co dělat. Lékařka mi zakázala mléko, respektive řekla, že bych ho měla výrazně omezit. A já jsem zvyklá mléko ke snídani pít, minimálně si jej dávat do kávy, na svačinu jogurty. Co teď? Trochu jsem šílela, ale když jsem dostala doporučení na mandlové mléko a vůbec rostlinná mléka, přešlo mě to. Když existuje alternativa, pak do toho. Nebyl to zrovna nejlehčí přechod, ale šlo to“ uznává Lenka, milovnice mléka a mléčných výrobků.

„Když už mléko nebylo problém, začala jsem pošilhávat po jogurtech. Vybrat takový, který by byl dobrou alternativou. Poté jsem přemýšlela nad sýry. Když už změna, tak pořádná. Nechutnaly mi všechny, ale veganské sýry mi přišly jako dobré řešení, ze všech, které jsem vyzkoušela, mi chutnaly nejvíc. A to přece bylo to nejdůležitější. Na první pohled neřešitelný problém v podobně zákazu mléka se dal vyřešit elegantně a tak, abych se nemusela ničeho z toho, co mám ráda, vzdávat. Jen jsem vše lehce upravila a bylo“ usmívá se spokojeně Lenka.