Ostatní

Nedostatek testosteronu – jak ho zvýšit za pomoci potravin?

Testosteron, to je přeci ten mužský hormon, který má vliv na funkci libida. Alespoň takhle se o ně dlouhé roky přemýšlelo. Ne vše je pravdou, i když je to primárně mužský hormon, tak ho najdeme také v ženském těle, kde odvádí svou práci. Hormon testosteron je tím, který má vliv nejen na výkonnost v sexuální oblasti, ale také se odráží například na velikosti svalů, ochlupení, hlas a podobně. Když ho je nedostatek, tak se to projevuje určitými příznaky, které není dobré ignorovat. Jak jeho hladinu zvýšit? A jde to za pomoci potravin?

Tělo a testosteron

Se stoupajícím věkem je testosteron tím, který samovolně ubývá. Je tedy fajn zdravou hladinu v těle udržet. Můžete sáhnout po přírodních potravinových doplňcích pro muže. Nebo se můžete zaměřit například na svůj jídelníček, konkrétně na potraviny, které do těla dodávají testosteron a mohou udržet v těle optimální hladinu testosteronu. Co zařadit do jídelníčku?

Makadamové ořechy

Obsahují zdravé tuky, které jsou pro tvorbu testosteronu potřebné. Obsahují nasycené mastné kyseliny a mono-nenasycené mastné kyseliny, které jsou tím, co podporuje tvorbu testosteronu. Přidejte je na svačinu nebo ke snídani.

Zázvor

Přidejte ho do čaje, připravte si ostrou směs koření, přidejte do vody, kterou pijete. Zázvor je dobrým způsobem, jak do těla dostat testosteron, podobně jako sáhnout po vhodných vitamínech pro muže.

Avokádo

Je bohaté na zdravé tuky, které mají vliv na produkci testosteronu. Navíc avokádo můžete využít do pomazánky, nakrájet ho ke snídani nebo ho přidat do pesta, možností je velká spousta.

Tmavé lesní plody

Patří zde například borůvky nebo ostružiny, které jsou bohaté na antioxidanty. Ty pomáhají mimo jiné na mírnění zánětů a oxidačního stresu. Obsahují také Kalcium D glukarát, která má vliv na testosteron. Využít můžete také testosteronové tablety TST BOOSTER, nabízí se vám na tstbooster.cz.