Ostatní

LED panely jsou oblíbené u sportovišť

Na mnoha sportovištích se v současné době hraje takzvaně o přežití. Dopady energetické krize pociťují nejen městské zimní stadiony, ale také plavecké bazény, venkovní hřiště nebo jiná sportoviště napříč různými druhy sportu. I zde se aktuálně usiluje o co největší úsporu energií. A tak do hry vstupují LED panely, které mohou být východiskem ze situace.

Oblíbenost LED panelů roste

V posledních letech jsou LED panely hitem, a to nejen na veletrzích nebo v obchodních centrech. Využití mají daleko širší, zejména pokud mluvíme o LED panelech 60×60. Své místo nachází stále více také na sportovištích, v tomto odvětví roste popularita a oblíbenost tohoto řešení.

A nelze se tomu divit. I města a obce dobře vědí, proč přechází u veřejného osvětlení na LED žárovky. Úspora je totiž znatelná. Podle posledních informací se taková úspora způsobená výměnou osvětlení za LED panely nebo žárovky dotýká až neuvěřitelných 70-80 %. A v době, kdy i sportoviště bojují o přežití je to zkrátka a dobře klíčové zjištění.

Více scénářů ve hře. Který si sportoviště vyberou?

I když jsou LED panely možným řešením a také východiskem z aktuální velmi svízelné a tíživé situace, přesto ne všechna sportoviště jsou těmto řešením otevřená. Znamená to pro ně velkou investici, z dlouhodobého pohledu je to však velmi podstatný krok. Nejen, že se tím nyní ušetří velké peníze, ale také po poměrně krátké návratnosti se bude jednat o ziskovou věc.

Jak ale bylo zmíněno, ne všechna sportoviště chtějí do LED panelů investovat. A tak jsou ve hře i takové scénáře, které mohou skončit až katastroficky čili zavřením dosavadních areálů.

Z pohledu mnoha majitelů stadionů nebo měst nejsou vyhlídky ve všech případech tak pozitivní nebo líbivé. První varianta možného scénáře je nejvíce pozitivní, ale zahrnuje přechod na úspornější řešení. Druhá počítá s omezeným provozem a třetí – ta nejvíce katastrofická – s úplným uzavřením sportoviště. Pro který scénář se jaký majitel daného místa rozhodne, to je nyní otázkou.