Inspirace Zajímavosti

Cyklistika s dětmi

Cyklistika je sport ideální pro celou rodinu a se správným vybavením i pro poměrně velkou část roku. Rodinné cyklovýlety jsou chvíle, které si můžete užívat společně. Postačí k tomu to správné vybavení. Pro ty nejmenší je to vozík na kolo, později cyklosedačka. Jakmile se naučí chodit, můžete zapojit různé typy odrážedel, která děti připraví na pozdější jízdu na dětském kole.

Dětské vozíky za kolo

Pokud jste zvyklí jezdit na kole, nemusí vám v tom malý potomek bránit. Postačí vybrat a zakoupit vozík za kolo, v němž můžete děti přepravovat již od útlého věku. Vozíky jsou velice stabilní a bezpečné. Lze je využít nejen pro cykloturistiku, ale i v případě běhu, outdooru nebo in-line bruslení. Některé typy lze snadno přestavět i na kočárek.

Navíc jsou vozíky velice dobře chráněné proti nepříznivému počasí, lze je používat nejen v létě, ale i v zimě. Součástí výbavy je i ochranná síťka, která chrání proti odletujícím kamínkům a nepříjemnému hmyzu. Některé vozíky disponují i ochrannou slídou vybavenou sluneční clonou a UV filtrem.

01

Dětské sedačky na kolo

Tento druh přepravy je určen pro děti zhruba od šesti měsíců a je vhodný pro ty děti, které již udrží hlavu ve vzpřímené poloze.

V nabídce je několik různých druhů, které se liší způsobem umístění.

Bezpečnější, a pro děti pohodlnější, je umístění sedačka vzadu. Dítě zde má větší oparu pro záda. Některé druhy umožňují i polohování.

Dětská odrážedla

Ideální příprava pro jízdu na kole. Děti se zde učí nejen udržet rovnováhu, ale trénují i koordinaci pohybu a zrakového vnímání.

Dětská jízdní kola

Jízda na kole je pro děti vhodná zhruba od věku tří let. V naší nabídce najdete dětská kola i s balančními kolečky, které dítěti umožní na kole udržet rovnováhu.

Bezpečnost především

Ať už je dítě cyklista pasivní či aktivní, nezapomínejte na bezpečnostní prvky – cyklistickou přilbu, chrániče a viditelné bezpečnostní značení ve formě reflexní vesty, případně i dalších reflexních prvků, například čelovky.