Tipy & rady

Reflexní vesta zajistí vaši bezpečnost

Každý cyklista, ale i chodec by měl používat reflexní prvky. Některé speciální reflexní prvky se stávají součástí oblečení. V nabídce trhu je i celá řada reflexních přívěsků nebo pásků. Pokud chcete zvýšit bezpečnost nejen svoji, ale především svých dětí, pořiďte sobě i jim reflexní vestu.

V silničním provozu bývají více ohrožené děti, neboť jsou méně pozorné a pohybu v silniční provozu se nevyhnout. Může to být cesta do školy či ze školy, pospíchají na kroužek nebo za kamarády a především v zimním či pošmourném počasí bývají v silničním provozu méně vidět. Ohrožuje je kolize s automobilem, která může mít v některých případech i fatální následky. Podívejte se na portál https://www.altima.cz/5-detske-reflexni-vesty/ , kde naleznete široký výběr bezpečnostních vest a dalších bezpečnostních prvků.

Na vzhledu záleží

Dospělým na vzhledu až tak nezáleží, ale malým dětem ano. A právě pro ně jsou v nabídce bezpečnostní vesty s pohádkovými postavičkami, které je zatraktivní. Dobrou viditelnost zajistí výrazná barva (vybírat můžete z několika barevných variant) a především reflexní pruhy, kterých je na vestě různý počet a také jsou různě umístěné. Certifikace je uváděna na štítku vesty a díky ní máte jistotu, že vesta splňuje příslušné normy.

Vybírat můžete nejen různé barevné varianty, ale i různý způsob zapínání, které naleznete v přední či zadní části a v některých případech bývá umístěno i z boku. Vestu můžete oblékat jako klasickou bundu nebo se přetahuje přes hlavu, to však záleží na střihu a na vaší volbě.

Kromě dobré viditelnosti nabízí vesta i některé další výhody. Snadno ji složíte do batohu či příručního zavazadla a nezabere vám žádné místo. Nebude vás omezovat v pohybu. Můžete ji využít v kterémkoli ročním období. Velmi snadno ji obléknete i na zimní bundu nebo dětskou kombinézu.