Inspirace Kardio & vytrvalost Kolektivní sporty Tipy & rady Zdraví

Přínosy, které získáte pravidelnou fyzickou aktivitou

Každý ví, že cvičit je pro každého člověka dobré a přínosné, ale tušíte, jak moc je dobré? Pokud se chcete cítit lépe, mít více energie, prodloužit si život i o několik let – cvičte. Zdravotní přínosy pravidelného cvičení a fyzické aktivity je těžké ignorovat. Každý má nějaký prospěch z cvičení, bez ohledu na věk, pohlaví nebo fyzické schopnosti. Potřebujete více důvodů, proč začít cvičit. Některé vám přinášíme v našem článku.

Udržíte si ideální váhu

Cvičení může pomoci zabránit nadměrnému přibývání na váze nebo se zbavit nadbytečných kil. Když se zapojíte do fyzické aktivity, spálíte kalorie. Čím intenzivnější je aktivita, tím více kalorií spálíte. Jednoduché.

Pravidelné výlety do posilovny jsou skvělé, ale pokud nemáte mnoho času na cvičení každý den, nevadí. Jakákoliv aktivita je lepší než žádná. Chcete-li využít výhod cvičení, buďte aktovní po celý den – choďte po schodech místo výtahu nebo se pusťte do domácích prací.

Cvičení je prevence proti mnoha chorobám

Máte strach ze srdečních onemocnění? Trápí vás vysoký krevní tlak? Bez ohledu na to, jaká je vaše aktuální hmotnost, aktivita zvyšuje tvorbu lipoproteinu o vysoké hustotě (HDL) nebo “dobrý” cholesterol a snižuje nezdravé triglyceridy. Tento dvojitý úder udržuje „zdravou krev“, což snižuje riziko kardiovaskulárních onemocnění.

Pravidelné cvičení pomáhá předcházet nebo zvládat celou řadu zdravotních problémů a obav, včetně mrtvice, metabolického syndromu, vysokého krevního tlaku, diabetu typu 2, depresí, úzkosti, mnoha typů rakoviny, artritidy. To může také pomoci zlepšit kognitivní funkce a pomáhá snížit riziko smrti ze všech příčin.

Cvičení zlepší vaši náladu

Potřebujte se po namáhavém dni odreagovat a odfouknout si? Pomoci vám může posilovna nebo svižná chůze. Fyzická aktivita stimuluje různé mozkové chemikálie, které ve vás zanechají pocit radosti, uvolněnosti a méně úzkosti.

Můžete se také cítit lépe kvůli svému vzhledu, zvýší se vám sebevědomí a zlepší sebeúcta.

Cvičení a fyzická aktivita jsou skvělý způsob, jak se cítit lépe, posilovat své zdraví a bavit se.