Tipy & rady

Jak zhubnout efektivně bez hladovění?

Trápí vás nadbytečná kila a nevydržíte se omezovat v jídle? O správném hubnutí toho již bylo napsáno mnoho a pokud čtete pouze příspěvky na profesionální úrovni, jistě jste již zaznamenali pojem bílkoviny, potažmo proteiny, které hrají ve zdravém a správném hubnutí zásadní roli. Dostatek proteinů v těle zajistí růst svalové hmoty a úbytek nadbytečných tuků.

Svaly váží více než tuky

Stále více výživových poradců a také trenérů radí svým klientům, aby zahodili osobní váhu a koupili zcela obyčejný krejčovský metr. Na krejčovském metru uvidíte výsledky svého snažení mnohem lépe z jednoho prostého důvodu – svaly váží více než tuky. Lidé, kteří potřebují shodit jen pár kil, upraví svůj jídelníček, zajímá je zdravá výživa a pravidelně sportují, se často diví, že kalhoty jsou stále volnější, ale váha stále stejná.

Zahoďte váhu a kupte si krejčovský metr

Nehubněte svaly, ale hubněte nevzhledné tuky. Proteiny (bílkoviny) jsou základním stavebním kamenem pro stavbu svalů a ve správném jídelníčku by neměly v žádném případě chybět. S dostatkem proteinů si tělo bude brát energii z tuků, které začnou rychle a svalová část zůstane zachována. Hodně zjednodušeně řečeno – čím více proteinů, tím berete šanci tukům se ukládat. Samozřejmě nic se nemá přehánět a ani vaše strava nemůže být založená pouze na proteinech.

Keto dieta je způsob, jak zajistit vašemu tělu dostatečný přísun nejen bílkovin, ale také ostatních zdraví prospěšných látek, které vám pomáhají v boji s hubnutím. Bílkoviny mají další výhodu a tou je, že jsou velmi syté. Keto dieta je způsob, jak hubnout bez hladovění a šílených drastických diet.

Nevíte si rady s jídelníčkem?

Itsmylife.cz je web, který nabízí několikatýdenní hubnoucí programy založené na dostatečném příjmu bílkovin. Pokud jste si jisti, že zvládnete sami tělu dodávat dostatek bílkovin, inspirujte se recepty, které také na webu objevíte.