Tipy & rady

Koupání není příčina ale spouštěč

Hodně žen se mylně domnívá, že příčinou jejich gynekologických problémů je nečistota vody, ve které se vykoupaly nebo prostředí, ve kterém se pohybovaly. Bez koupele či sedíce ve sterilním pokoji by asi pravděpodobně tentokrát kvasinkové infekci nepodlehly, ale osudné by jim bylo třeba příští opocené odpoledne v autobusu. Pro pravou příčinu častých, opakovaných, tedy chronických mykóz, je třeba jít ke kvalitě tkání vaginální sliznice. Narušená nebo zcela chybějící imunita intimních partií bývá totiž nejčastějším důvodem mykotických onemocnění žen zejména, ale zdaleka nejen v létě nebo v teplém a vlhkém klimatu.

Akutním řešením nemoci jsou samozřejmě volně prodejná antimykotika, v případě, že nezaberou, léčba stanovená gynekologem. Ale pro úplné vyléčení napadených a oslabených poševních sliznic tak, aby se záhy mykóza opět neobjevila, je třeba dořešit i obnovení lokální imunity.

Osvědčené řešení s vděčnou referencí mnoha vyléčených žen je podpora vlastní imunity obdobnými enzymy, které organismus sám užívá, a to formou enzymové kúry, u nás nejužívanější v podobě léku Wobenzym. Pečlivě vybraná směs enzymů nastartuje ztracené procesy tělesné obranyschopnosti a příští střetnutí s kvasinkami, kterým se nelze prakticky vyhnout, už bude bez následků jako u ostatních zdravých žen nebo dřívějších pacientek po enzymoterapii. Desetitýdenní, ničím nezatěžující, léčba spočívá v medikaci 3 x denně 7 tablet léku Wobenzym a nasazuje se i v případě právě probíhajícího infektu. Kromě kýženého efektu finálního nabytí imunity i urychlí a zmírní průběh nemoci včetně zásadního omezení průvodního svědění až bolesti.

Více na www.wobenzym.cz.