Kardio & vytrvalost Tipy & rady Zdraví

Tipy, pro začátečníky v pěší turistice

Pěší turistika se v Česku těší stále větší oblibě u lidí bez ohledu na věk nebo pohlaví. Objevovat krásy naší malé země, ale i cizích krajů pěšky, jen s batohem na zádech touží stále více lidí. Ovšem vydat se na takovou tůru není jen tak a je potřeba se na důkladně připravit. Vyzkoušejte naše tipy a váš výlet se pro vás stane skvělou zábavou a ne utrpením.

Začněte se zvládnutelnými veselými výlety

4 265 km dlouhou Pacifik Crest Trail si nechte na později, až získáte více zkušeností. Neukousněte si většího sousta než sníte a mějte na paměti, že je nutné ujít několik km vzdálenosti v různých nadmořských výškách, než se začnete nazývat trampem.

Méně je více

Menší váha na zádech obvykle znamená větší požitek, takže nenoste věci, které nebudete opravdu potřebovat, ale ujistěte se, že nenecháte doma nic, co vás udrží v bezpečí. Také se vyplatí investovat do kvalitního batohu nebo krosny, která vám poskytne dostatek prostoru a pohodlné nošení. Udělejte si průzkum v obchodech, co bude nejlépe vám vyhovovat i když není ve vaší oblíbené barvě. Pohodlí při přenášení nákladu je kritické, zejména na delších, náročnějších výletech.

Použijte trekingové hole

Použití dvojice trekingových holí vám může pomoci s rovnováhou a sníží dopad na kolena. Zvláště v náročných sjezdových terénech mohou trekingové hole znamenat velký rozdíl.

Zkontrolujte předpověď počasí

Zkontrolujte předpověď počasí a vždy zvažte možnost náhlých změn počasí. Teď je hezky, ale odpoledne může přijít bouřka. Myslete na to, kam svou bundu zabalíte, když se bouřka přežene.

Používejte lehké pláštěnky

Používejte pláštěnku nejen na sebe, ale i na batoh či krosnu. Jsou sice trochu neforemné, ale vaše věci zůstanou v suchu.

Stanovte si cíl

Jak se bude vaše zdatnost zlepšovat, pomalu pracujte na dosahování náročnějších cílů, ať už jde o přechod z pětikilometrového na osmikilometrový výlet, nebo o plánování dvoudenní túry.